Vlastnosti

Řeší vše jedním tahem
strict warning: Declaration of date_handler_field_multiple::pre_render() should be compatible with content_handler_field_multiple::pre_render($values) in /data/sites/web/heraklithcz/www/sites/all/modules/contrib/date/date/date_handler_field_multiple.inc on line 0.

Heraklith

Desky z dřevité vlny Heraklith jsou čistě přírodní produkt. Pro jejich výrobu používáme smrkové dřevo z evropských lesů certifikovaných systémem PEFC. Základní surovinu tvoří přibližně 50 cm dlouhé hobliny, které jsou spojené minerálním pojivem do podoby lehkých multifunkčních desek. Kombinací heraklithových desek  s minerální vlnou Knauf Insulation nebo s polystyrénem (EPS) vznikají kompozitní izolační desky s unikátními vlastnostmi. Výrobky dodáváme stohované a svázané na paletách s ochranou rohů proti poškození.

Heraklith Heraklith Heraklith

Desky Heraklith jsou přirozeně odolné proti stárnutí a vykazují podobnou životnost jako tradiční stavební materiály.

Heraklith má všechny dobré vlastnosti dřeva    

Tepelně izolační vlastnosti

Desky Heraklith mají vysokou měrnou tepelnou kapacitu: až 2000 J/kg∙K, výborně tedy akumulují teplo a brání stavbu před extrémními výkyvy teplot. Kompozitní desky, které kombinují Heraklith s účinnými tepelnými izolacemi mají nízký součinitel tepelné vodivosti a jsou tedy vhodné i pro efektivní zateplení objektů.

Schopnost pohlcovat hluk

Otevřená struktura finálního povrchu Heraklithu výrazně snižuje vytváření dozvuků a zásadním způsobem tak zlepšuje akustické vlastnosti interiéru.  

Příklad hodnot zvukové pohltivosti podhledu s použitím kompozitních desek Tektalan E31:

Heraklith

Zvyšuje odolnost konstrukce proti ohni

Při požáru se na povrchu Heraklithu vytváří zuhelnatělá vrstva, která brání dalšímu hoření. Tím chrání  nosné části stavební konstrukce před vysokými teplotami.

Porovnání stropní konstrukce poškozené požárem zaparkovaného automobilu bez Heraklithu a s Heraklithem 

heraklith

heraklith

Desky Heraklith a Tektalan vždy přispívají k zvýšení požární odolnosti konstrukce. Třída reakce na oheň je klasifikována v závislosti na konkrétním typu desky v kategorii A2, respektive B. Desky nevytváří hořící kapky a částice (klasifikace d0) a při požáru emitují minimální množství kouře (klasifikace s1).

Jednoduchá a rychlá práce

Desky Heraklith snadno naformátujete s pomocí běžného ručního nářadí. Pro jejich lepení lze použít prakticky jakýkoliv typ stavebního lepidla nebo malty. Desky musí být vždy mechanicky kotvené.

Přirozený a atraktivní vzhled

Povrch Heraklithu vytváří zajímavou strukturu a může být dodatečně barevně upravován s pomocí běžných fasádních či interiérových barev. Po dohodě dodáváme i desky s nástřikem podle barevné stupnice RAL. S rovnými či skosenými hranami. 

heraklith

Heraklith 

Odolnost proti vlhkosti a plísním

Heraklith je izolační materiál s dlouhou tradicí výroby a praktického používání. Jeho vlastnosti přesto neustále zlepšujeme. Heraklith odolá přímému namáhání povětrnostními vlivy i extrémním podmínkám, jaké jsou například v prostředí plaveckých stadionů.

heraklith - bazén heraklith - dálnice

Výhody výrobků z dřevité vlny

 • Požární bezpečnost

  Požární bezpečnost

  Při požárech budov vznikají extrémně vysoké teploty. Aby se nosné konstrukce s tímto náporem vyrovnaly, je pro jejich ochranu nezbytné používat kvalitní materiály s vysokou odolností proti ohni. Stejně důležitá jako ochrana nosných částí budovy je i zajištění bezpečnosti únikových cest.

 • Akustika

  Akustika

  Ochrana před hlukem je u výrobních a kancelářských budov stejně důležitá jako u budov pro bydlení. Heraklith dokáže zajistit klid i v místnostech nad velkoprostorovými garážemi, v místnostech přiléhajících k technickým prostorům, a v celé řadě dalších případů kdy je v budově nebo v jejím okolí významný zdroj hluku.

 • Teplo

  Teplo

  Hlavní důvody pro zateplení jsou známé: nižší spotřeba energie, snížení provozních nákladů, zvýšení tepelné pohody v místnostech, zvýšení životnosti konstrukce a snížení emisí CO2. Zateplení prakticky vždy přispívá k zvýšení kvality životního prostředí a je v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje.                              …

 • Odolnost

  Odolnost

  Desky z dřevité vlny jsou mimořádně odolné. Jejich životnost je podobná jako u dalších tradičních stavebních materiálů. Dodnes najdete Heraklith v takřka nezměněné podobě ve stavbách z 30. let 20. století. Přečtěte si více o historii Heraklithu. Desky lze snadno montovat jako tepelnou, protipožární a akustickou izolaci podhledů i stěn. Heraklith je mimořádně odolný proti mechanickému poškození.

 • Životní prostředí

  Životní prostředí

  S Heraklitem se rozhodujete pro řešení, které je v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje. Pro jeho výrobu používáme dřevo z lesů certifikovaných systémem PEFC. Certifikaci lesů PEFC provádí nezávislá organizace a globálně uznávaný certifikát potvrzuje, že hospodaření v lesích splňuje předem stanovená kritéria trvale udržitelného hospodaření v lesích.