Garáže a techn. místnosti

Řešení z dřevité vlny pro garáže, suterénní a technické místnosti
strict warning: Declaration of date_handler_field_multiple::pre_render() should be compatible with content_handler_field_multiple::pre_render($values) in /data/sites/web/heraklithcz/www/sites/all/modules/contrib/date/date/date_handler_field_multiple.inc on line 0.
Garáže a techn. místnosti

Heraklith řeší každou situaci 

Garáže, suterény a technické místnosti jsou částmi stavby, které jsou zpravidla ohroženy požárem a často se v nich nachází zdroj hluku. Heraklith je ideálním materiálem pro jejich izolaci. Zvyšuje jejich požární odolnost, zlepšuje akustiku, zatepluje a nakonec prostředí dodává i atraktivní vzhled.     

Požární odolnost, akustika, design a zateplení 

Obvodové konstrukce velkoprostorových garáží musí splňovat vysoké nároky z hlediska požární odolnosti, akustiky a tepelně technických parametrů. Viditelné povrchy stěn a stropů by měli s ohledem na to, že se v nich pohybuje vysoké množství lidí plnit i estetickou funkci a prostor zpříjemnit. Pro investory a stavebníky je pak mimořádně důležitá rychlost a jednoduchost montáže všech prvků v těchto prostorech. 

Desky z dřevité vlny Heraklith jsou ideální pro řešení „vše v jednom“ a to jak pro velkoprostorové garáže, tak ostatní suterénní a technické místnosti. Desky z dřevité vlny jsou přirozeně odolné a vykazují stejnou životnost jako tradiční stavební materiály. V případě požáru se na jejich povrchu vytvoří zuhelnatělá vrstva a Heraklith tak působí jako tepelný štít, který chrání železobetonovou nebo ocelovou nosnou konstrukci před destrukcí vlivem vysoké teploty. 

Garáže a technické místnosti jsou zpravidla zdrojem hluku, který se může přenášet do dalších místností v budově nebo mimo ni. Otevřená struktura povrchu Heraklithu skvěle pohlcuje zvuk a zlepšuje jak akustiku daného prostoru, tak brání přenosu hluku mimo něj.   

Heraklith má velmi zajímavou strukturu povrchu. Působí přirozeně a příjemně. Může být dodatečně barevně upravován s pomocí běžných fasádních či interiérových barev. Po dohodě lze dodat desky s nástřikem podle barevné stupnice RAL.

Technické parametry a schémata

Schéma rozmístění desek a hmoždinek u stropu při dodatečné izolaci s použitím mechanického kotvení  

heraklith

Dodatečná izolace s použitím roštu z ocelových profilů

heraklith

Ztracené bednění

heraklith

Akustické vlastnosti

heraklith

Ochrana proti požáru

heraklith

Tepelná izolace

heraklith

Barevná škála 

heraklith

Heraklith C

Heraklith C

Heraklith jednovrstvá izolační deska z dřevité vlny.
Tektalan-C2

Tektalan-C2

Heraklith kompozitní dvouvrstvá izolační deska z dřevité vlny s jádrem z minerální vlny Knauf Insulation.
Technický list Heraklith C

Technický list Heraklith C

Stáhnout Technický list

Technický list Tektalan C2

Technický list Tektalan C2

Stáhnout Technický list

IKEA Praha 9

Podhledy vstupního portálu u obchodního domu. Přírodní barva desek heraklith působí přirozeně a zároveň opticky rozbíjí velké plochy.

Bytový dům Praha 9 - Lehovec

Řešení garáží a podchodu. Podhled přispívá k akustické pohodě celého prostoru, přirozený odstín desek Heraklith působí esteticky a funkčně. 

Kongresové centrum Praha

Podhledy velkoprostorových garáží Kongresové centrum Praha. Jednoduše řešené podhledy využívají prakticky všechny vlastnosti desek Heraklith, vytvářejí akustickou pohodu, chrání před únikem tepla a slouží jako významný prvek ochrany proti požáru.